Nie ma potrzeby, aby być zygzakiem. Xiaomi wybrało uduchowioną ikonę dla szybkiego ładowania - ZMI

Nie trzeba być zygmuntowanym. Xiaomi wybrało spirytystyczną ikonę dla szybkiego ładowania - ZMI

25 Late 2019, 10:03 Ten materiał możesz przeczytać również w języku rosyjskim Autor: Anton Khodorenko

Symbol szybkiego ładowania w nowej powłoce marki MIUI 11 przypomniał wielu symbol SS - żandarmerii wojskowej w nazistowskich Niemczech

.

Nowa ikona, składająca się z dwóch umieszczonych obok siebie bibułek, bardzo przypomina symbol jednej z najbardziej ohydnych organizacji w historii

.

Poprzednio ikona ładowania była wygodnie umieszczona na górze ikony baterii. Wygląda jednak na to, że Xiaomi chce podkreślić, że najbardziej zaawansowane smartfony z ich linii, takie jak seria Xiaomi Mi 9, korzystają z technologii szybkiego ładowania - że jeden symbol bliska po prostu nie wystarczy. Konsumenci zobaczą teraz dwie połączone ikony migania.

Wielu użytkowników, szczególnie w Europie, pamięta logo SS - zmilitaryzowanej organizacji, która była przede wszystkim odpowiedzialna za zabicie milionów cywilów podczas II wojny światowej.

SS nie była formalnie jednostką wojskową i była uważana za część partii nazistowskiej NSDAP. Symbole tej partii i jej oddziałów są na Ukrainie zakazane.

W tej chwili wydaje się nawet, że istnieje podział na tych, którzy widzą podobieństwo ikony do symbolu nazistowskiego i tych, którzy go nie widzą. Z jednej strony, szukanie nazistowskiego symbolu w ikonie smartfona wydaje się naprawdę absurdalne. Z drugiej strony, Xiaomi mogło zrewidować projekt, aby uniknąć ewentualnych oskarżeń o łamanie prawa, biorąc pod uwagę, że jest teraz globalną marką.

Zapisz się na codzienny biuletyn e-mail
sekcji Techno Coroczny biuletyn o tym, jak technologia zmienia świat
zapisz
się co 17:00