Jak zmienić stary telewizor w Smart TV

Prawie każdy telewizor sprzedawany w dzisiejszych czasach jest smart TV, co oznacza, że może łączyć się z Internetem i przesyłać muzykę i filmy z serwisów takich jak Disney+ Hotstar, Netflix, Prime Video, Spotify i YouTube. Ale co, jeśli masz doskonale funkcjonujący stary telewizor i nie chcesz uaktualnić do nowego inteligent

nego telewizora w tej chwili? Czy musisz żyć z "głupim" systemem operacyjnym swojego telewizora i być pozbawionym niesamowitych aplikacji do strumieniowej transmisji audio i wideo oraz innych nowoczesnych funkcji? Nie do końca. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz zmienić swój nie-smart TV w smart TV, i to bez wydawania dużych pieniędzy. Ale najpierw dowiedzmy się, co sprawia, że telewizor jest inteligentny.

Urządzenia, które zamieniają nie-smart TV w Smart TV

 1. Odtwarzacz multimedialny oparty na Android TV lub Chromecast
 2. Apple TV 4K
 3. Urządzenia Fire TV firmy Amazon
 4. Konsola do gier: Xbox lub Sony PlayStation
 5. Po prostu użyj swojego starego komputera PC/Laptopa

Istnieją różne sposoby, w jakie można przekształcić nie-smart TV w smart TV, a najlepszym sposobem jest zakup inteligentnego odtwarzacza multimedialnego (znanego również jako urządzenie do przesyłania strumieniowego) i podłączenie go do wejścia HDMI telewizora. Inteligentne odtwarzacze multimedialne są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach (oraz inteligentnych systemach operacyjnych). Dlatego ważne jest, aby wybrać odtwarzacz multimedialny, który dobrze współpracuje z innymi urządzeniami w domu, takimi jak smartfon, inteligentny głośnik, tablet, komputer i produkty inteligentnego domu. Ponieważ wszystko zależy od tego, jak dobrze urządzenia i inteligentny telewizor mogą ze sobą współdziałać.

Na przykład, jeśli członkowie Twojej rodziny korzystają głównie ze smartfonów i tabletów z systemem Android, powinieneś preferować zakup inteligentnego odtwarzacza multimedialnego opartego na systemie Android TV. Jeśli jesteś głęboko zaangażowany w ekosystem Apple, powinieneś wybrać Apple TV. Jeśli jesteś kimś, kto ma wiele kompatybilnych z Alexą inteligentnych głośników i urządzeń inteligentnego domu, prawdopodobnie powinieneś kupić urządzenie Fire TV.

Chroń swój telefon komórkowy dzięki planom ochrony Onsitego

 • Obejmuje usterki i awarie
 • Gwarancja naprawy lub wymiany
Know More

So, you need to check the following things before you select the media player for your existing TV:

 1. Jakiego systemu operacyjnego używa Twój smartfon i tablet?
 2. Jakiego ekosystemu używają Twoje inteligentne głośniki i produkty inteligentnego domu?
 3. Czy planujesz grać na swoim telewizorze?
 4. Czy masz komputer lub laptop, którego już nie używasz?

1. Android TV-Based Media Player lub ChromecastJeśli

Ty i Twoi członkowie rodziny używacie głównie smartfonów i tabletów z systemem Android, najlepszym wyborem jest wybranie Chromecast lub Android TV-based smart media player. A to dlatego, że te urządzenia wyposażone są w Google Case, które mogą być łatwo wykorzystane do strumieniowego przesyłania ulubionej muzyki i filmów albo lokalnie lub wideo audio i wideo aplikacji strumieniowych, takich jak Netflix, Prime Video, Spotify, YouTube, i więcej. Najnowsza wersja Google Chromecast kosztuje ₹3,299, i może przesyłać muzykę i filmy bezpośrednio przez internet. Jednak nie jest dostarczany z pilotem zdalnego sterowania, więc będziesz musiał polegać na smartfonie lub tablecie. Nowy Chromecast z Google TV pochodzi z pilotem zdalnego sterowania, ale nie jest jeszcze dostępny w Indiach.

Następnie są Android TV oparte urządzenia, takie jak Xiaomi Mi TV Stick, Nokia Media Streamer, MarQ przez Flipkart Turbostream. Urządzenia te działają w pełnym wymiarze Android TV OS i pochodzą z pilotem zdalnego sterowania, co oznacza, że nie trzeba polegać na smartfonie lub tablecie do sterowania odtwarzaniem multimediów i głośności. Posiadają one również natywne aplikacje do strumieniowego przesyłania audio i wideo. Doskonale współpracują z Twoim smartfonem, tabletem, smartwatchem i inteligentnymi głośnikami opartymi na systemie Google Home. Posiadają również Asystenta Google, którego możesz używać za pomocą pilota, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, wyszukiwać informacje w Internecie i sterować inteligentnymi produktami domowymi. Mi Box 4K może nawet odtwarzać filmy 4K 60fps HDR10

po wyjęciu z pudełka.

Jeśli nie chcesz mieć dwóch urządzeń, jednego do strumieniowania filmów i drugiego do oglądania tradycyjnych kanałów telewizyjnych, powinieneś zwrócić uwagę na dekodery oparte na systemie Android TV OS, takie jak Airtel Xstream Box, DishTV Smart Hub i Tata Sky Binge+. Takie urządzenia są w cenie około ₹4,000 i może nie tylko strumieniowe kanały telewizyjne na żywo, ale także uruchomić audio i wideo aplikacji strumieniowych (znany również jako OTT aplikacji). Jedno urządzenie może zrobić to wszystko.

2. Apple TV 4KIf

masz dużo produktów Apple, w tym iPhone'y, iPady, Apple Watches i komputery Mac, należy kupić Apple TV, aby włączyć non-smart TV do inteligentnego telewiz

ora.

Tak, to jest cztery razy droższe niż konkurencyjne urządzenia do strumieniowego przesyłania multimediów z systemem operacyjnym Android TV OS firmy Google i Fire TV OS firmy Amazon, ale są one niezwykle szybkie i gładkie, oferują większą pamięć masową, a nawet mogą mieć siłę ognia, aby grać w gry. Ponadto możesz przesyłać do Apple TV dźwięk i wideo z iPhone'a, iPada i komputerów Mac przez AirPlay 2. Możesz nawet wyświetlać ekran iPhone'a, iPada lub komputera Mac za pośrednictwem Apple TV. Ma też dostęp do wszystkich aplikacji do strumieniowego przesyłania audio i wideo.

3. Amazon's Fire TV DevicesJeśli

używasz smartfona lub tabletu z systemem Android, ale reszta inteligentnych urządzeń domowych jest kompatybilna z Alexa, powinieneś preferować Amazon Fire TV. Istnieją trzy różne modele Fire TV w Indiach: Fire TV Stick, Fire TV Stick Lite i Fire TV Stick 4K.

Jeśli masz telewizor 1080p, idź z Fire TV Stick Lite, a jeśli masz telewizor 4K, idź z Fire TV Stick 4K. Wszystkie te urządzenia wyposażone są we wszystkie popularne aplikacje do przesyłania strumieniowego audio i wideo, w tym Apple TV+, Disney+ Hotstar, Prime Video, Netflix i YouTube. Są one również wyposażone w Alexa i dołączony pilot zdalnego sterowania, który może być używany do sterowania kompatybilnymi produktami inteligentnego domu, uzyskać odpowiedzi i informacje z sieci, a także znaleźć treści do oglądania.

4. Gaming Console: Xbox lub Sony PlayStationJeśli

masz już Xbox lub PlayStation, możesz użyć tego, aby włączyć swój głupi telewizor do inteligentnego telewizora, ponieważ te konsole do gier mają dostęp do aplikacji, takich jak Disney + Hotstar, Prime Video, Netflix i YouTube. Plus, mają mnóstwo miejsca do przechowywania, co oznacza, że można przechowywać fizyczne pliki audio i wideo na samym urządzeniu, a nie strumieniowo je z Internetu. Ale mają swój własny zestaw wad, zbyt. Kontrolery dostarczane z konsolami Xbox i Playstation nie są łatwe w użyciu. Musisz kupić multimedialny pilot zdalnego sterowania dla nich za dodatkową cenę. Innym dziwactwem tych konsol do gier jest to, że nie będą one współpracować z inteligentnymi produktami domowymi lub przyjmować strumieni z Twojego smartfona lub tabletu.

5. Just Use Your Old

PC/LaptopMożna również użyć istniejącego komputera PC lub laptopa do przesyłania muzyki i filmów z lokalnej pamięci masowej lub Internetu. Wystarczy podłączyć komputer do telewizora za pomocą kabla HDMI, aby odtwarzać muzykę lub filmy. Możesz to zrobić za pomocą przeglądarki internetowej lub instalując aplikacje do strumieniowego przesyłania audio i wideo. Za pośrednictwem komputera można nawet uzyskać dostęp do aplikacji Alexa i Google Assistant

, co oznacza, że można uzyskać odpowiedzi z Internetu za pomocą poleceń głosowych, sterować kompatybilnymi produktami inteligentnego domu oraz dzwonić do przyjaciół i rodziny.

Jakie funkcje sprawiają, że telewizor jest inteligentny?

Aby móc nazwać telewizor inteligentnym w dzisiejszych czasach, musi on mieć możliwość łączenia się z Internetem, płynnego przesyłania muzyki i filmów z Internetu, odtwarzania różnego rodzaju plików audio, wideo i obrazów oraz mieć dostęp do cyfrowego asystenta głosowego napędzanego przez sztuczną inteligencję. Łatwym sposobem na przekształcenie głupiego telewizora w inteligentny telewizor jest zakup niedrogiego inteligentnego urządzenia strumieniowego, które można podłączyć do istniejącego portu HDMI telewizora i oferuje następujące funkcje:

 • Łączność z Internetem przez port Ethernet lub Wi-Fi.
 • Posiadać funkcje takie jak screen mirroring smartfonów lub tabletów (znany również jako screencasting) oraz DLNA.
 • Najlepiej, jeśli ma dostęp do aplikacji do strumieniowego przesyłania audio i wideo, takich jak Disney+ Hotstar, Prime Video, Netflix i YouTube.
 • Mieć dostęp do cyfrowych asystentów głosowych, takich jak Alexa, Google Assistant lub Siri.

Tak więc, są to najlepsze sposoby, aby przekształcić istniejący telewizor lub monitor w inteligentny telewizor. W ten sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie kupując zupełnie nowy telewizor lub repurpose starych telewizorów lub monitorów do inteligentnych telewizorów. Możesz również użyć monitora w swojej konfiguracji pracy, aby podwoić się jako urządzenie do słuchania muzyki lub oglądania filmów i programów telewizyjnych.