High Dividend Stocks 2021 Aktualizacje: Korzyści i potencjalny upadek

Jeśli szukasz regularnego dochodu, akcje dywidendowe są dobrą opcją. Inwestowanie w nie może być tak proste jak zakup ETF.

Stopa dywidendy jest jednym z głównych czynników branych pod uwagę przy inwestowaniu w akcje wypłacające dywidendę. Należy jednak uważać na pułapki dywidendowe, ponieważ akcje, których stopa dywidendy wynosi 10% i więcej, są zazwyczaj bardzo ryzykownymi inwestycjami.

Co to jest High Dividend Stock?

Jak można sobie wyobrazić, akcje o wysokiej dywidendzie mogą być niezwykle atrakcyjne. Niektórzy inwestorzy postrzegają je jako wyższy gwarantowany zwrot.

Ale możesz się zastanawiać, ile dywidendy faktycznie kwalifikuje się jako wysoka dywidenda.

To jest właśnie rentowność dywidendy, która przychodzi z pomocą. Jest to dywidenda jako procent ceny akcji.

Na przykład, jeśli akcja wyceniana na 100 dolarów płaci dywidendę w wysokości 1 dolara, jej stopa dywidendy wynosi 1%. Im wyższa stopa zwrotu, tym więcej pieniędzy otrzymasz jako dywidendę w stosunku do ceny akcji.

Inwestowanie w akcje dywidendowe poprzez ETF-y

Dywidendowe ETF-y oferują proste i nieskomplikowane rozwiązanie pozwalające na uzyskanie ekspozycji na specyficzną niszę inwestycyjną - w tym przypadku na akcje, które regularnie wypłacają dywidendę.

Oto jak kupić ETF akcji dywidendowych:

1. Znajdź szeroko zdywersyfikowany dywidendowy ETF.

Zazwyczaj można znaleźć dywidendowe ETF-y wyszukując je na stronie swojego brokera.

Prawdopodobnie najbezpieczniejszym wyborem jest tani fundusz, który wybiera akcje dywidendowe z indeksu akcji S&P 500. To oferuje szeroko zdywersyfikowany pakiet najlepszych amerykańskich spółek.

2. Przeanalizuj ETF.

Upewnij się, że ETF jest inwestowany w akcje (zwane też equities), a nie w obligacje. Sprawdź również następujące kwestie:
 • Stopa dywidendy. Jest to kwota, jaką spółka wypłaca w dywidendach każdego roku w stosunku do ceny jej akcji i jest zazwyczaj wyrażona w procentach.
 • 5-letnie stopy zwrotu. Ogólnie rzecz biorąc, wyższa jest lepsza.
 • Wskaźnik wydatków. Jest to roczna opłata za ETF, płacona z Twojej inwestycji w fundusz. Szukaj wskaźnika kosztów poniżej 0,50%, ale niższy jest lepszy.
 • Wielkość akcji. Dywidendowe ETF-y mogą być inwestowane w spółki o dużej, średniej lub małej kapitalizacji (określane jako large caps, mid-caps i small caps). Large caps są generalnie najbezpieczniejsze, podczas gdy small caps są najbardziej ryzykowne.

3. Kup ETF.

Możesz kupić ETF tak samo jak kupujesz akcje, poprzez brokera online. Dobrym podejściem jest kupowanie ich regularnie, aby wykorzystać uśrednianie kosztów w dolarach.

Inwestowanie w poszczególne akcje dywidendowe

Wybierając i selekcjonując akcje dywidendowe, masz możliwość spersonalizowania portfela i znalezienia wyższych dywidend niż w ETF.

Oto jak kupić akcje dywidendowe:

1. Znajdź akcję wypłacającą dywidendę.

Na wielu stronach finansowych, jak również na stronie brokera online, można znaleźć akcje, które wypłacają dywidendy. Poniżej zamieściliśmy również listę akcji o wysokiej dywidendzie.

2. Oceń akcję.

Aby zajrzeć pod maskę akcji o wysokiej dywidendzie, zacznij od porównania stopy dywidendy wśród spółek porównywalnych. Jeżeli stopa dywidendy danej spółki jest znacznie wyższa niż stopa dywidendy podobnych spółek, może to być czerwona flaga.

Przynajmniej warto przeprowadzić dodatkowe badania spółki i bezpieczeństwa dywidendy.

Następnie spójrz na wskaźnik wypłaty akcji, który mówi, jak duża część dochodu spółki jest przeznaczana na dywidendy.

Zbyt wysoki wskaźnik wypłaty - zazwyczaj powyżej 80%, choć może się on różnić w zależności od branży - oznacza, że spółka przeznacza duży procent swoich dochodów na wypłatę dywidendy.

W niektórych przypadkach wskaźnik wypłaty dywidendy może osiągnąć 100%, co oznacza, że spółka może się zadłużać, aby wypłacać dywidendy.

3. Zdecyduj, ile akcji chcesz kupić.

Jeśli kupujesz pojedyncze akcje, potrzebujesz dywersyfikacji, więc musisz określić, jaki procent Twojego portfela przypada na każdą akcję.

Na przykład, jeśli kupujesz 20 akcji, możesz włożyć 5% swojego portfela w każdą z nich. Jednakże, jeżeli akcje są bardziej ryzykowne, możesz chcieć kupić ich mniej, a więcej pieniędzy przeznaczyć na bezpieczniejsze opcje.

Najważniejszą kwestią przy zakupie akcji dywidendowych jest bezpieczeństwo ich dywidendy. Stopy dywidendy powyżej 4% powinny być uważnie analizowane; te powyżej 10% wkraczają zdecydowanie na ryzykowne terytorium.

Między innymi, zbyt wysoka stopa dywidendy może wskazywać, że wypłata jest nietrwała, lub że inwestorzy sprzedają akcje, obniżając ich cenę i zwiększając w rezultacie stopę dywidendy.

Lista akcji o wysokiej dywidendzie

 1. AbbVie Inc. (ABBV)
 2. LyondellBasell Industries NV (LYB)
 3. Analog Devices, Inc. (ADI)
 4. Principal Financial Group Inc. (PFG)
 5. Costco Wholesale Corporation (COST)
 6. International Business Machines Corp (IBM)
 7. Domino's Pizza, Inc. (DPZ)
 8. Canadian Imperial Bank of Commerce (CM)
 9. Broadcom Inc. (AVGO)
 10. Cracker Barrel Old Country Store Inc (CBRL)
 11. Universal Corp (UVV)
 12. The Bank of Nova Scotia (BNS)
 13. Federal Realty Investment Trust (FRT)
 14. Bank of Montreal (BMO)

Korzyści z wysokich dywidendowych akcji

Akcje o wysokiej dywidendzie oferują kilka korzyści oprócz dodatkowego dochodu:

1. Przepływy pieniężne

Dywidendy są łatwym sposobem na uzyskanie przepływu gotówki z posiadanych akcji bez konieczności sprzedawania czegokolwiek. A jeśli inwestujesz poprzez fundusze indeksowe, będziesz otrzymywać automatyczne wypłaty dywidendy co kwartał.

To jak magia, pieniądze nagle pojawiają się na Twoim koncie.

2. Reinwestowanie dywidendy

Możesz wykorzystać dywidendy do zakupu dodatkowych akcji. Z biegiem czasu zyski z odsetek od dywidend ładnie się budują.

Działa to pięknie z dywidendami z funduszy indeksowych. Co kwartał otrzymuję wypłatę i ustawiłem w Vanguard automatyczną reinwestycję dywidend.

Nawet jeśli moje dochody spadają i nie mogę inwestować tak jak kiedyś, dywidendy kupują więcej akcji co kwartał, bez mojego udziału.

3. Ochrona przed inflacją

Zyski mają tendencję do wzrostu wraz z inflacją. Ponieważ dywidendy pochodzą z zysków, mają one również tendencję do proporcjonalnego wzrostu.

4. Własność i zyski

Kupiłem trochę akcji Tesli 2,5 roku temu. Od tego czasu wzrosły one o około 20%. Ale jedynym sposobem, w jaki mogę cieszyć się tym zyskiem, jest sprzedaż akcji, ponieważ Tesla nie wypłaca żadnych dywidend.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku akcji płacących wysoką dywidendę. Mogę nadal je posiadać i nadal czerpać z nich pieniądze poprzez dywidendy.

Czytaj także

:
 • Rzeczy, które możesz kupić lub sprzedać w lombardzie online
 • 11 stron, które płacą za sprzedaż zdjęć do 100 dolarów za obraz
 • 8 sposobów na zainwestowanie 5000 dolarów i regularne zyski

Potencjalny upadek akcji o wysokiej dywidendzie

Dywidendy to nie tęcza. Mają też pewne wady.

1. Wolniejszy wzrost

Chociaż nie zawsze tak jest, akcje o wysokiej dywidendzie mogą mieć tendencję do wolniejszego wzrostu niż te, które nie wypłacają dywidendy. To ma sens.

Wypłacanie zysków w formie dywidendy oznacza mniej pieniędzy do ponownego zainwestowania w spółkę. A to oznacza mniejszy wzrost w przyszłości.

A im wolniej rozwija się spółka, tym mniej wzrośnie cena jej akcji. Możesz zarobić więcej na dywidendach, ale zarobisz mniej na wzroście ceny akcji.

2. Brak gwarancji

Akcje mogą dziś oferować wysoką dywidendę, ale nie ma gwarancji, że tak będzie nadal. Spółki mogą w każdej chwili obniżyć dywidendę i nie masz żadnej możliwości odwołania się, jeśli to zrobią.

Tak więc należy postępować ostrożnie, jeśli jesteś uzależniony od dochodów z dywidendy. Może on nie nadejść.

Jednym z dobrych sposobów na obejście tego problemu jest poleganie na dywidendach z funduszy indeksowych. Nie będą one wyższe niż normalnie, ponieważ indeksy dopasowują się do swoich rynków, ale nie będziesz również zobowiązany do dywidend z kilku spółek.

Podczas gdy spółka może wstrzymać wypłatę dywidend, rynek jako całość będzie je nadal wypłacał.

3. Jeśli to wygląda zbyt dobrze, aby było prawdziwe, to tak jest

Spółki wiedzą, że niektórzy inwestorzy preferują wysokie dywidendy. Niektóre z nich, aby przyciągnąć inwestorów i utrzymać cenę akcji na wysokim poziomie, wypompowują dywidendę ponad to, co jest zdrowe.

Prędzej czy później, nie będą w stanie tego utrzymać i wszystko się zawali.

Kiedy spółka ma już reputację spółki wypłacającej niezłą dywidendę, wszystkie przyszłe wypłaty dywidendy są uwzględniane w cenie zakupu akcji.

I niezależnie od tego, czy zarabiasz na wzroście wartości akcji czy na dywidendach, wynik końcowy jest taki sam. Nie ma to więc większego znaczenia.

Jeśli ten artykuł jest przydatny, to Twoi przyjaciele również, dlaczego nie podzielić się nim na swoich platformach mediów społecznościowych.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Lubię Loading... Tags:najlepsze długoterminowe akcje dywidendowe, akcje o wysokiej dywidendzie 2019, akcje o wysokiej dywidendzie 2020, bezpieczne akcje o wysokiej dywidendzie