Motif Investing Review 2021 Aktualizacje: Plusy i minusy oraz nowy Motif Blue

Istnieją pewne firmy brokerskie (online), które dają możliwość inwestowania na własną rękę za rozsądną cenę. Jednak dzięki Motif Investing, który jest dyskontowym domem maklerskim, możesz inwestować w oparciu o motywy.

Motif Investing oferuje unikalne połączenie usług maklerskich i zarządzanych portfeli inwestycyjnych. Motif pozwala początkującym inwestorom na dywersyfikację portfela za znacznie niższą cenę niż płacenie prowizji od obrotu poszczególnymi akcjami.

Co to jest Motif Investing?

Motif Investing jest po części internetowym biurem maklerskim - w którym można wybierać własne inwestycje - a po części robo-doradcą, ponieważ zarządza portfelem za użytkownika. To sprawia, że jest to jedna z najbardziej unikalnych i innowacyjnych platform inwestycyjnych na rynku.

Ale to dopiero początek. Motif pozwala na inwestowanie we wstępnie zaprojektowane portfele, zwane motywami, lub na tworzenie własnych. Można to zrobić za pomocą mieszanki akcji w funduszach ETF (exchange-traded funds) i zbudować swój motyw wokół dowolnego tematu lub celu inwestycyjnego.

Jednak w ostatnich latach Motif Investing stale rozszerza swoje menu produktów. Obecnie umożliwia inwestowanie w społecznie odpowiedzialne inwestowanie, pierwsze oferty publiczne, a wkrótce także kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe.

Istnieje wiele innowacyjnych platform inwestycyjnych dostępnych w dzisiejszych czasach, ale Motif Investing jest blisko szczytu tej listy. Platforma ma obecnie ponad 350 000 klientów, w tym takie tuzy jak Goldman Sachs, J.P. Morgan czy U.S. Bank.

Motif Investing posiada ocenę Better Business Bureau

na poziomie B+ (w skali od A+ do F), choć firma nie jest akredytowana przez BBB.

Jak działa Motif Investing?

Motif stał się tak zdywersyfikowaną platformą inwestycyjną, że masz kilka możliwości wyboru sposobu inwestowania. Można zacząć od otwarcia konta handlowego, które nie wymaga żadnej początkowej inwestycji. Możesz używać tego konta do handlu poszczególnymi akcjami i ETF-ami, ale także inwestować w to, co firma nazywa motywami.

Motywy są zarówno słowem operacyjnym w nazwie firmy, jak i najbardziej podstawową metodologią inwestycyjną oferowaną przez platformę.

Motyw to tak naprawdę portfel, który zawiera do 30 inwestycji. Inwestycje te są mieszanką akcji i ETF-ów. Firma oferuje dziesiątki gotowych motywów, z których możesz wybierać. Ale jeśli zdecydujesz, że masz pomysł, aby stworzyć swój własny motyw, możesz to zrobić. Możesz zbudować motyw wokół każdego pomysłu inwestycyjnego, jaki masz.

Po zainwestowaniu w motyw lub stworzeniu motywu, będzie on w pełni zarządzany przez Motif Investing.

Oprócz otwarcia rachunku handlowego, można również zainwestować w którykolwiek z innych portfeli dostępnych w ramach Motif Investing. Firma rozwinęła się na wiele różnych obszarów inwestycyjnych i obiecuje rozwijać się jeszcze bardziej.

Plusy i minusy Motif Investing

Plusy

 • Wybierz wcześniej istniejące motywy (portfele) zbudowane wokół bardzo konkretnych tematów inwestycyjnych lub stwórz własny.
 • Możliwość stworzenia własnego motywu daje Ci możliwość stworzenia bardzo konkretnych możliwości inwestycyjnych, z nie więcej niż 30 papierami wartościowymi.
 • Po utworzeniu, motywy i inne portfele będą w pełni zarządzane dla Ciebie, jako robo-doradcy. Twoim jedynym obowiązkiem jest finansowanie istniejących lub nowych motywów i portfeli.
 • Portfele Motif Impact oferują możliwość uczestniczenia w inwestowaniu odpowiedzialnym społecznie poprzez wcześniej ustalone portfele, które można następnie dostosować do własnych potrzeb.
 • Można otworzyć konto bez pieniędzy, a następnie rozpocząć inwestowanie w swój pierwszy motyw, gdy na koncie będzie co najmniej 300 dolarów.
 • Transakcje na akcjach i ETF-ach następnego dnia mogą być realizowane za darmo.
 • Motif Initial Public Offering pozwala małym inwestorom uczestniczyć w IPO już od 250$. Jest to jeden z najbardziej dochodowych obszarów inwestycyjnych, historycznie dostępny tylko dla dużych inwestorów. Motif udostępnia go jednak dla mas.
 • Chociaż nie jest jeszcze na zewnątrz, Crypto Portfolio pozwoli Ci inwestować w Bitcoin i inne cyfrowe aktywa. Do tego momentu możliwość bezpośredniego inwestowania w kryptowaluty pozostaje dla większości inwestorów pewną zagadką.

Cons

 • Struktura opłat w wysokości 9,95 USD za motyw dla portfeli tematycznych to dużo za portfel tak mały jak 300 USD.
 • Opłaty za handel w czasie rzeczywistym są jeszcze wyższe i nie są konkurencyjne w stosunku do innych firm brokerskich, które handlują w czasie rzeczywistym jako regularną praktykę.
 • Chociaż Motif Investing pozwala teraz handlować poszczególnymi akcjami, platforma jest dość ograniczona w porównaniu z bardziej uznanymi firmami brokerskimi, jeśli chodzi o handel.
 • Obsługa klienta jest ograniczona do regularnych godzin pracy. Nie będziesz w stanie skontaktować się z firmą, jeśli masz pytania lub wątpliwości po godzinach pracy, w weekendy lub święta.
 • Motif Investing nie wypłaca odsetek od niezainwestowanych środków pieniężnych.
 • Możesz inwestować w akcje i ETF-y, ale nie w fundusze inwestycyjne, opcje czy inne inwestycje.

Cechy Motif Investing

Minimalna kwota inwestycji $0
Transakcje na akcjach $4.95
Transakcje opcjami N/A
Fundusze inwestycyjne N/A
Rodzaje inwestycji Akcje, ETFy
Rodzaje rachunków
 • Opodatkowane
 • Wspólne
 • Tradycyjne IRA
 • Roth IRA
 • Rollover IRA
 • Fundusze powiernicze
Dostęp Oparty na stronie internetowej, aplikacja na iPhone'a, Apple Watch, aplikacja na Androida
Transakcje z udziałem brokera $45
Wirtualne transakcje X
Bez opłat ETFy 0
Biuro Obsługi Klienta Telefon: M-F 9A-6P ET; SMS: M-F 9A-6P ET; Email

Motif Blue

Motif BLUE to nowa miesięczna usługa, która daje Ci dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji Motif. Bazując na tych funkcjach, Motif jest skierowany do bardziej aktywnych traderów.

W zależności od tego, jak dużo handlujesz miesięcznie, te plany mogą zaoszczędzić pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych usług. Obecnie dostępne są trzy opcje.

 • Motif BLUE Starter - $4.95/miesiąc
 • Motif BLUE Standard - $9.95/miesiąc
 • Motif BLUE Unlimited - $19.95/miesiąc

Niektóre z nowych funkcji kwestionuję wartość dodaną (jak komentarz rynkowy), choć trzy darmowe transakcje, automatyczne inwestycje powtarzające się i automatyczne rebalanse mogą sprawić, że $19.95 warte miesięcznej opłaty.

Należy pamiętać, że z Motif każdy handel jest $ 4,95 i z trzech wolnych miesięcznie równa się $ 14,85, nie wliczając innych funkcji wymienionych.

Motif ma specjalną promocję poprzez ich refer-a-friend program - Get Motif BLUE 3 miesiące za darmo.

Motywy Horizon

Motif Investing wprowadził ostatnio motywy Horizon bez prowizji. Tak więc w przypadku tych motywów nie płacisz prowizji w wysokości 9,95$. Motywy te są podobne do funduszy emerytalnych typu target-date.

Wszystko, co robisz, to wybór horyzontu czasowego, a Motif Investing zajmuje się resztą. Jeśli cokolwiek są teraz bardziej jak robo-doradcy Betterment, Wealthfront i FutureAdvisor, gdzie jesteś pozwalając usługa tworzy swoją alokację aktywów. Fundusze Target-date mają swoje problemy, ale otwierają Motif dla znacznie szerszej grupy inwestorów.

Motif Investing Alternatives

Podsumowując, Motif jest doskonałą platformą inwestycyjną, ale jak każda inna, nie jest idealna. Na przykład, choć oferuje handel indywidualnymi akcjami i ETF-ami, nie oferuje wsparcia i narzędzi, które można znaleźć na bardziej uznanych platformach handlowych. Motif Investing Alternatives obejmuje:

TD Ameritrade

To koszty transakcyjne są takie same na $ 0 i jest to platforma handlowa z pełną obsługą, która pozwala na handel w czasie rzeczywistym.

M1 Finance

M1 Finance to kolejna platforma inwestycyjna podobna do Motif na wiele sposobów. Nawet więcej, M1 Finance oferuje "placki" inwestycyjne - oba są wykonane na zamówienie mini-portfeli, ale placki M1 są wolne od prowizji.

Tymczasem, jeśli szukasz pełnego robo-doradcy do zarządzania swoimi pieniędzmi przy bardzo niskich opłatach (np. 0,25% rocznie), plus opcja inwestowania odpowiedzialnego społecznie, sprawdź Betterment lub Wealthfront

.

FAQs

1. Czy Motif reinwestuje dywidendy?

Tak. Jeśli dywidenda jest wypłacana w gotówce, będzie ona przechowywana na Twoim koncie gotówkowym. Gdy saldo gotówkowe osiągnie 250$, zostanie automatycznie zainwestowane w docelową alokację.

2. Jak mogę wypłacić pieniądze z mojego konta?

Możesz przelewać pieniądze na swoje konto lub z konta na i z połączonego konta bankowego za pomocą ACH. Możesz również poprosić o wystawienie czeku przez Motif Investing, kontaktując się z działem obsługi klienta.

3. Czy mogę ustawić powtarzające się wpłaty, aby zwiększyć stan konta?

Tak. Z pulpitu nawigacyjnego Motif, możesz przejść do "Konta" i kliknąć "Przelew pieniędzy". Możesz wybrać "Wpłata środków" lub "Wypłata środków", a następnie kliknąć "Ustaw jako cykliczną wpłatę/wypłatę". Następnie możesz ustawić kwotę i datę powtarzających się wpłat lub wypłat.

Ostateczna opinia

Motif jest dobrym wyborem dla inwestorów świadomych społecznie lub zainteresowanych zakupem udziałów frakcyjnych. Zmotywowani, samodzielnie zarządzający inwestorzy mogą również uznać, że społeczność Motif jest intrygującym sposobem na zbadanie opcji inwestycyjnych.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tags:folio investing, motif investing zamknięcie, motif investing skargi, Motif investing opłaty, Motif investing logowanie, Motif kredyt przegląd, Swell investing vs motif, tematyczne inwestowanie, co się stało z motif investing, kto jest właścicielem motif investing