Jak zapobiec eksplozji baterii smartfona

Wszyscy słyszeliśmy o ostatnich nagłówkach dotyczących najpopularniejszych modeli smartfonów, które albo się zapalają, albo wybuchają. W pewnym momencie wszyscy na pewno pomyśleliśmy: "Ciekawe, czy mi się to przytrafi". Być może właśnie narażasz swoje bezpieczeństwo, jeśli nie wiesz, jak powstrzymać baterię telefonu przed eksplozją. I nie tylko sama bateria smartfona może być przyczyną uszkodzenia telefonu komórkowego. Istnieją również inne przyczyny, które mogą spowodować eksplozję baterii. Oto kilka wskazówek, jak zapobiec eksplozji baterii smartfona...

Unikaj przeładowywania
Smartfony są wyposażone w baterie litowo-jonowe, ponieważ są lekkie i kompaktowe. Dlatego idealnie nadają się do małych urządzeń przenośnych. Baterie litowo-jonowe nie powinny być wystawiane na działanie ciepła ani przeładowywane, ponieważ w przypadku przegrzania mogą poważnie zaszkodzić Tobie i telefonowi. Ponieważ baterie i separator w nich zawarty stają się coraz cieńsze, jest mniej miejsca, aby utrzymać płyty dodatnie i ujemne w baterii oddzielnie. Jeśli cokolwiek dostanie się pomiędzy te dwie płyty, może to spowodować problemy, zwłaszcza gdy bateria jest przeładowana. Dlatego odłączaj telefon od zasilania, gdy jest naładowany, i utrzymuj go na poziomie 40% - 80%. Jest to bezpieczne i pozwoli na dłuższe działanie baterii.

Unikaj ładowania bezprzewodowego
Bezprzewodowe ładowanie może być naprawdę wygodne, ale czy wiesz, że ładowarki bezprzewodowe zazwyczaj generują sporo ciepła odpadowego? Tak, a to ciepło może dosłownie upiec Twoją baterię. Wiemy, że standardowa opcja ładowania przez wtyczkę jest nieco mniej wygodna, ale dzięki niej Twoja bateria będzie w lepszym stanie. w lepszej kondycji. Upewnij się tylko, że unikasz umieszczania telefonu w miejscach o wysokiej temperaturze podczas ładowania.Używaj oryginalnej ładowarki
Ładowarki pochodzące od producentów oryginalnych telefonów są ładowarkami wysokiej jakości i często wyposażone są w układy zabezpieczające i zarządzające energią w ładowarce. To kontroluje moc wyjściową i wie dokładnie, kiedy smartfon jest w pełni naładowany, aby zapobiec uszkodzeniu telefonu komórkowego. Korzystanie z niemarkowych ładowarek może być niebezpieczne, ponieważ przesyłają one energię elektryczną z gniazdek ściennych do smartfonów, często bez żadnej formy ochrony obwodu lub chipów zarządzania energią. Ze względu na to istnieje możliwość przeładowania smartfona, a następnie przegrzania, co może prowadzić do eksplozji.

Wiedz, gdzie ładować swój telefon
Unikaj podłączania telefonu w pobliżu bardzo gorących miejsc, mokrych obszarów i gdzie bezpośrednie światło słoneczne jest obfite. Staraj się również unikać umieszczania telefonu na krawędziach, z których mógłby łatwo spaść. Główną przyczyną eksplozji baterii są wycieki z baterii spowodowane upadkiem i przegrzaniem.

Oprócz baterii telefonu, ważne jest również, abyś pomyślał o ochronie swojego smartfona przed przypadkowymi uszkodzeniami, ponieważ przypadkowe uszkodzenia są odpowiedzialne za większość awarii smartfonów. Ponadto naprawa smartfona może obecnie kosztować nawet tyle, co cena urządzenia. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o takich planach.