Czy Twój aparat cyfrowy potrzebuje przedłużonej gwarancji?

Podobnie jak telefony komórkowe lub tablety, aparaty cyfrowe zbyt pochodzą z tylko 1 lub 2 lata gwarancji producenta. W rzeczywistości, DSLR są droższe i są długoterminową inwestycją, dlatego musisz dostać go pokryte.

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, co jeśli twój aparat cyfrowy zepsuje się podczas podróży? Jeśli nie wyobrażasz sobie swoich podróży lub specjalnych okazji bez aparatu, zalecamy najpierw kupić rozszerzony plan gwarancyjny.

Oto dlaczego...

Błąd migawki

Zacięta migawka jest częstą usterką w większości aparatów cyfrowych.

Błąd migawki można rozpoznać po tym, że aparat robi ciemniejsze zdjęcia lub zdjęcia wydają się bardzo jasne i prześwietlone, zwłaszcza gdy zostały zrobione w plenerze. Jeśli jest to zacięta migawka, nie możesz jej naprawić samodzielnie, ponieważ mechanizm ten najlepiej znają eksperci, a koszt naprawy jest bardzo wysoki.

Niestety, jeśli ten problem wystąpi po zakończeniu gwarancji producenta, to skończysz wydając pokaźną sumę na naprawę.

Dlatego dobrze jest być przygotowanym z wyprzedzeniem i chronić swój aparat za pomocą planu przedłużonej gwarancji. Plan ten obejmuje wszystkie wady i usterki objęte standardową gwarancją producenta.

Błąd obiektywu

Błąd obiektywu może oznaczać zablokowany obiektyw, zacięty obiektyw lub wadliwie działający obiektyw. Gdy jest to błąd obiektywu, na ekranie LCD aparatu migają typowe komunikaty o błędach, takie jak "błąd obiektywu E18" (stary Canon Powershot), błąd "dostępu" (Sony Cybershot), "błąd zoomu" (Fuji Finepix), "obiektyw zasłonięty" (Kodak Easyshare), "błąd obiektywu, uruchom ponownie aparat" lub po prostu "błąd obiektywu" (Nikon Coolpix i niektórzy inni producenci aparatów ostatnio używają tej odmiany).

Czy wiesz, że główną przyczyną błędu obiektywu jest osadzanie się kurzu i piasku w obiektywie?

Możesz spróbować wyczyścić obiektyw miękką, czystą szmatką lub suszarką do włosów z pewnej odległości. Upewnij się, że obiektyw nie jest przechylony. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie potrzebna będzie pomoc profesjonalnego technika.


Wadliwe działanie oprogramowania

W przypadku aparatów cyfrowych szanse na wystąpienie usterki sprzętowej są bardzo małe, natomiast większe są szanse na wystąpienie usterki programowej.

Jeśli Twój aparat zwolnił lub nagle przestał działać, jest to problem z oprogramowaniem.

Pobranie najnowszej aktualizacji oprogramowania dla aparatu może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Poszukaj "aktualizacji oprogramowania sprzętowego" dla swojego modelu aparatu i zaktualizuj je. Poszukaj w Internecie informacji o tym, jak zaktualizować aparat i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli to nie pomoże, przejdź do "Camera Menu" i przywróć ustawienia fabryczne aparatu.

Z tych wskazówek, można naprawić drobne problemy w domu i zaoszczędzić pieniądze na naprawy. Ale co zrobić, jeśli jest to usterka, której nie można naprawić w domu? Może to być awaria lampy błyskowej, usterka przycisku zasilania, problem z ładowaniem lub inna usterka związana z wbudowanym obiektywem, którą może naprawić tylko profesjonalista w autoryzowanym centrum serwisowym marki.

Dlatego zalecamy zakup planu przedłużonej gwarancji na aparat cyfrowy lub planu ochrony przed uszkodzeniami, aby nie trzeba było wydawać dużych sum na naprawy w ostatniej chwili.