Wskazówki, dzięki którym Twoja pralka będzie dłużej działać

Jednym z urządzeń, które w każdym domu jest tak samo ważne jak telewizor czy lodówka, jest pralka. Trudno sobie nawet wyobrazić, że można sobie poradzić bez pralki przez kilka dni ze względu na gorączkowy tryb życia. Awaria pralki oznacza po prostu piętrzenie się nieuporządkowanych ubrań i dodatkowe obciążenie dla Ciebie. Dlatego tak ważne jest, abyś wiedział, jak konserwować pralkę, aby działała sprawnie.

Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoją pralkę i utrzymać ją w dobrym stanie przez dłuższy czas...

Regularne czyszczenie to konieczność


Tylko dlatego, że Twoja pralka wykonuje swoją pracę czyszczenia brudnych ubrań nie oznacza, że nie wymaga czyszczenia. W rzeczywistości jedzenie i inne uporczywe plamy na ubraniach mogą wpłynąć na wydajność pralki po kilku cyklach prania. Zalecamy czyszczenie pralki raz na dwa tygodnie poprzez uruchomienie pustego cyklu, aby utrzymać ją w czystości i bez zapachu. Wystarczy, że wlejesz 3 filiżanki destylowanego białego octu i uruchomisz cykl gorącej wody bez żadnych ubrań w bębnie pralki. To wypłucze wszelkie bakterie lub pleśń z bębna. Jeżeli nie biały ocet, ty możesz właśnie używać gorącą wodę.

Nie przeciążaj pralki


Jeżeli ty biegniesz domycia cykl once tydzień, my możemy wyobrażać sobie kwotę pralni który może stos up. Czy ty używasz wierzchnią ładunkową maszynę lub frontową ładunkową maszynę, unika przeciążać je lub ono prowadzi mniej niż perfect domycia rezultaty i kończy się opuszczać maszynowego bębna uszkadzającego. Kiedy pralka jest przeładowana, nie ma już miejsca na obracanie się ubrań podczas cyklu prania, a jesteśmy pewni, że nie tego właśnie chcesz. Unikaj więc upychania zbyt wielu ubrań na raz, aby zmniejszyć obciążenie. To nie tylko zmarnuje wodę i Twój czas, ale także spowoduje, że cykl prania będzie kiepski.

Know What Not

To Wash
Pralki są świetne do czyszczenia wszystkich tkanin, ale zdecydowanie nie są przeznaczone do prania pasków, monet, toreb itp
.
To z pewnością spowoduje pęknięcie szkła drzwiczek podczas cyklu prania. Nieważne, jak wytrzymałe jest szkło drzwi, ale kiedy coś ciężkiego lub coś tak twardego jak klamra od paska obraca się z dużą prędkością, szanse na to, że szkło drzwi będzie bezpieczne, są bardzo niewielkie. Jeżeli ty myśleć monety są zbyt lekcy uszkadzać drzwiowego szkło, pamiętają one są zbyt mali i mogą łatwo kończyć blokować pralka filtr.

Unikaj używania zbyt dużej ilości detergentu


Jeśli myślisz, że dodanie zbyt dużej ilości detergentu może skutkować lepszym cyklem prania, jesteś w błędzie! Bez względu na to, jak uporczywe są plamy, upewnij się, że używasz tylko wymaganej ilości detergentu dla każdego cyklu prania. Możesz również odnieść się do instrukcji obsługi pralki, aby mieć pewność co do pomiaru detergentu. Więcej niż wymagana ilość detergentu tylko zostawi twoje ubrania lepkie nawet po fazie płukania, co jest łatwo widoczne na ciemnych kolorowych ubraniach. Nie tylko to, może również spowodować podrażnienie skóry, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa na substancje chemiczne, które są używane w detergentach. Wreszcie, upewnij się, że używasz dobrej jakości detergentu bez uszczerbku dla budżetu. Detergenty, które są szorstkie mogą uszkodzić części maszyny i ubrania.

Czytaj także: Jak utrzymać swoją pralkę w czystości i bez zapachu