4 błędy, których należy unikać przy zakupie kolejnego laptopa

Laptop jest drogie i cenne inwestycje dla Twojej teraźniejszości i przyszłości.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co szukać w laptopie podczas zakupu jednego i nie powtórzyć błąd popełniony ostatnim razem, gdy kupił jeden...

1. Szukasz Najtańszy model dostępny

Wszyscy lubimy szukać wielkich ofert, bez względu na specyfikacje. To największy błąd, jaki można popełnić. Wydając trochę więcej na dobry laptop oferujący najlepsze specyfikacje i wspierając go z rozszerzonym planem gwarancji może zrobić wielką różnicę i przejść długą drogę, jeśli chodzi o wydajność. Istnieją marki oferujące różne specyfikacje, więc upewnij się, że zrobić kilka badań, zanim zdecydujesz się na jeden. Jeśli budżet nie przekracza 30 tysięcy, szukaj takiego z procesorem Intel Core i3 7. generacji. Jeśli chcesz iść drogą AMD (advanced micro devices), poszukaj laptopa z dwurdzeniowym AMD A9 APU.

2. Wybór laptopa z niewystarczającą ilością pamięci RAM

Jeśli planujesz uruchomić system Windows na swoim laptopie, nie zadowalaj się 2 GB pamięci RAM za wszelką cenę. To spowoduje dławienie się systemu operacyjnego i zobaczysz dużo lagów. Zalecamy zakup laptopa z co najmniej 4GB lub 8GB pamięci RAM. Nawet jeśli nie dostaniesz laptopa z pojemnością pamięci RAM, którą chcesz, upewnij się, że ma aktualizację pamięci RAM, dzięki czemu można zawsze uaktualnić do szybszych prędkości, gdy budżet pozwala na to.

3. Kompromis w zakresie procesora

Z każdym pokoleniem mijającym, procesory były tylko coraz lepiej z nowych innowacji, więc nie kupuj laptopa z procesorem, który jest ponad dwie generacje stary. Na przykład, z 7 generacji procesorów serii Core, Intel wprowadził Optane, środek do poprawy prędkości na laptopach z obu SSD (solid-state drive) i HDD (hard disk drive). Więc jako zasada kciuka, nigdy nie kupuj laptopa z procesorem, który jest zbyt stary.

4. Przywiązywanie wagi tylko do głośników

Możesz być miłośnikiem muzyki, ale to nie znaczy, że tylko zwracać uwagę na głośniki podczas zakupu laptopa. Unikaj płacenia zbyt wiele uwagi do głośników, nawet jeśli pochodzą one oznaczone popularnych nazw marek, takich jak Dolby, itp. Faktem jest, że głośniki laptopa nigdy nie może być tak dobre, jak głośniki zewnętrzne, które są przeznaczone do dobrego wyjścia audio. Więc nie pozwól, aby te wielkie nazwy wpłynęły na Twoją decyzję o zakupie. Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić dobre głośniki nieco później.