Wskazówki, aby nigdy nie zabrakło miejsca na telefon

Jak się czujesz, gdy widzisz komunikaty takie jak "Pamięć systemowa prawie pełna", "Kończy się przestrzeń dyskowa lub najbardziej kluczowy alert "Za mało miejsca"? Minęły już czasy, kiedy telefony służyły tylko jako urządzenie do wykonywania połączeń wychodzących i przychodzących. Teraz jest to dla nas cały świat. Od naszych porannych przypomnień do kołysanki na dobranoc, ma wszystko. Bez względu na to, które urządzenie posiadamy, zawsze wydaje się, że zabraknie nam pamięci. Ale jest sposób, aby pozbyć się tego problemu. Podpowiadamy, jak...

Usuń elementy w wewnętrznejpamięci masowej
Jest to jeden z najważniejszych punktów na liście. Wewnętrzna pamięć masowa na smartfonie jest używana głównie przez dane aplikacji, dane w pamięci podręcznej (pamięć podręczna systemu, pamięć podręczna aplikacji) i dane użytkownika (muzyka, zdjęcia, filmy itp.). Usuń nieużywane aplikacje, pamięć podręczną i niepotrzebne pliki, z których nie korzystasz regularnie. Możesz użyć aplikacji, które pomogą Ci usunąć pliki. Na przykład SD Maid automatyzuje znaczną część tego procesu, podczas gdy ES File Explorer podpowiada, aby usunąć pozostałe pliki z odinstalowanych aplikacji.

Chmura do przechowywania jest dobrodziejstwem
Google nowa aplikacja Zdjęcia jest zdecydowanie perk dla ludzi, zwłaszcza kobiet, którzy uwielbiają robić zdjęcia. Jestem pewien, że większość z Was zgodzi się z faktem, że zdjęcia i muzyka zajmują najwięcej pamięci. Wystarczy więc przenieść je do chmury. Najlepsze przechowywanie w chmurze to Zdjęcia Google (iOS, Android i www), Amazon drive (Nieograniczona pamięć, która jest bezpłatna z Prime), Microsoft One Drive, Google Drive, Dropbox, Shoebox (Windows, Mac, iOS, Android, www), Flickr (iOS, Android, www) to najlepszy wybór dla fotografów DSLR, Google odtwarza muzykę itp. Zapewniają one darmową pamięć masową dla Twoich "wspomnień na całe życie".

Dodaj je
Jeśli masz telefon, który pozwala na dodanie karty microSD do przechowywania, to musisz iść na to. Z tym, może być w stanie przenieść niektóre z pamięci masowej zabijania aplikacji w nim. Jedną rzeczą, aby pamiętać, gdy kupujesz kartę SD jest prędkość. Wszyscy potrzebujemy karty o maksymalnej pojemności dla maksymalnej pamięci masowej. Ale, chyba że karta, którą kupisz jest wystarczająco szybki, nic z tego nie ma znaczenia. Dlatego trzeba będzie kartę z szybszym odczytu i zapisu prędkości. Większa prędkość odczytu i zapisu bez wątpienia sprawia, że karta jest bardziej responsywna. Powiedzielibyśmy, że warto zapłacić za karty klasy 10. Istnieją też inne opcje - korzystanie z urządzeń zewnętrznych lub dysków bezprzewodowych. Jeśli Twój telefon nie ma gniazda na kartę microSD, możesz użyć jej przez USB OTG lub za pomocą adaptera kart microSD.

Kilka szybkich wskazówek, aby zwolnić miejsce w telefonie:

  1. Odinstaluj niepotrzebne aplikacje, wyczyść pamięć podręczną wszystkich aplikacji, usuń niepotrzebne pliki multimedialne - zdjęcia, filmy, dokumenty itp.
  2. Możesz również skorzystać z pomocy SD Maid, aby wyczyścić martwe i nieużywane pliki, bazy danych i dzienniki.
  3. Ciesz się nieograniczoną wolną przestrzenią w chmurze do przechowywania zdjęć, filmów i muzyki.
  4. Możesz przenieść, aplikacje, pliki multimedialne i inne dane do zewnętrznej karty SD (jeśli masz jeden).

Mam nadzieję, że powyższe szczegóły zapisać od wszystkich irytacji i przykrości, że twarz z powodu "Insufficient Storage Space".