Nowy zwrot akcji. Xiaomi patentuje kolejny wariant elastycznego smartfona

Nowy skręt. Xiaomi opatentowało kolejny wariant elastycznego smartfona

17 grudnia 2019, 13:22 Ten materiał jest również dostępny ukrainskoj

W połowie 2018 roku Xiaomi złożyło wniosek o opracowanie telefonu z wysuwanym panelem bocznym, który został opublikowany w grudniu 2019

roku.

Zdjęcia patentowe pokazują urządzenie, które można rozbudować do formatu tabletu

.

Zgodnie z patentem, smartfon ma bardzo cienkie ramki ekranu, z bocznym panelem po lewej stronie, który zawiera kamerę selfie. Z tyłu znajduje się podwójny aparat fotograficzny.

Panel boczny nie tylko służy do aparatu selfie, ale także zawiera mechanizm, który zawiera elastyczny ekran. Prawdopodobnie jest to system przesuwny, choć na zdjęciach nie widać tego wyraźniej. Przesuwając urządzenie na szerokość, użytkownicy będą mogli podwoić powierzchnię ekranu.

Kamery znajdujące się z tyłu poruszają się wraz z ekranem. Dotyczy to również wydłużonej ramki wokół systemu kamer. W ten sposób grubość korpusu po lewej stronie pozostaje taka sama jak po prawej. Ramka ta zapewnia dodatkową przyczepność podczas wyjmowania urządzenia. Ponadto, zapewnia dodatkową wytrzymałość.

Nie wiadomo jeszcze, czy Xiaomi zamierza wprowadzić taki smartfon do masowej produkcji.

Wcześniej NV

informowało, że Xiaomi otrzymało patent na kolejny telefon o składanej konstrukcji, który przypomina Motorolę Razr 2019. Nowy składany smartfon będzie wyposażony w wyskakującą kamerę do selfie.

To już drugi patent Xiaomi na taką konstrukcję. Pierwszy patent został przyznany w listopadzie, a ten ma być przyznany 6 grudnia 2019 roku.

Zapisz się na
Techno
Daily e-mail newsletter o
tym, jak technologia zmienia świat
Zapisz się
codziennie o 17:00 Redaktor: Anton Khodorenko