Czy oliwa z oliwek jest dobra dla Twojej brody? Zalety oliwy z oliwek

Czy stać cię na oliwę z oliwek do brody? Pielęgnacja brody jest dość kosztowna! Oczywiście nie jest to na tyle drogie, żebyś zubożał czy coś. Jeśli jednak chcesz mieć gęstą, pełną i zdrową grzywę, będzie to kosztowało cię kilka dolarów.

Oliwa z oliwek jest znana jako jedno z najlepszych źródeł do odżywiania i wzrostu włosów. Oliwa z oliwek jest niezwykle korzystna dla wzrostu brody ze względu na jej naturalnie zapakowany związek właściwości przeciwutleniających, przeciwzapalnych i przeciwgrzybiczych, a także pomaga nawilżać włosy i skórę brody.

O oliwie z oliwek

Oliwa z oliwek jest cieczą, która jest naturalnie wydobywana przez tłoczenie oliwek (Olea europaea

). Drzewo oliwne pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego.

Jest najbardziej znana jako zdrowy, jadalny olej używany do gotowania, szczególnie w obszarze śródziemnomorskim, gdzie jest najczęściej produkowana. Niewielu jednak wie, że może ona służyć jako olej nośnikowy do pielęgnacji brody i ma kilka interesujących korzyści.

Tym, co przyciąga wielu brodatych mężczyzn do oliwy z oliwek jest jej podobieństwo do oleju arganowego, jednego z najbardziej popularnych olejów nośnikowych do pielęgnacji brody. Oba składają się głównie z tych samych związków, których korzystny wpływ na skórę i włosy został naukowo udowodniony. Związki te to:

 • Kwas oleinowy
 • Kwas linolowy
 • Kwas palmitynowy
 • Kwas stearynowy
 • Kwas alfa - linolowy

Oliwa z oliwek jest również bogata w kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze. Zawiera przeciwutleniacze, takie jak hydroksytyrozol, tyrozol i oleuropeina. Związki te nadają jej właściwości lecznicze.

Podczas gdy oliwa z oliwek ma podobieństwa do oleju arganowego, nie są one uważane w tej samej klasie olejów nośnikowych. Można uznać olej arganowy i olej jojoba za pierwszej klasy oleje nośnikowe, podczas gdy oliwa z oliwek jest jak olej nośnikowy drugiej klasy.

Nie umniejsza to jednak potencjalnych korzyści, jakie może przynieść Twojej brodzie.

Korzyści stosowania oliwy z oliwek do pielęgnacji brody

1. Nadaje brodzie ładny połysk

Oliwa z oliwek, podobnie jak wiele innych olejków, może nadać brodzie bardzo gładki połysk

. Użycie niewielkiej ilości na koniec porannej rutyny może dodać elegancji i wyrafinowania.

Wynika to częściowo z działania nawilżającego, o którym była mowa powyżej. Sucha, szorstka broda jest dość oczywista nawet z daleka.

Ważne jest jednak, aby nie przesadzić, ponieważ zbyt duża ilość olejku może wyglądać - cóż, dość tłusto. Tłuste włosy zbijają się w grudki, odsłaniając nieosłonięte miejsca i powodując bardzo nierównomierny wygląd.

Ilość, jaką będziesz musiał zastosować, zależy od tego, jak dużo masz włosów na brodzie. Radziłbym zacząć powoli

i zwiększać ilość w miarę potrzeb.

2. Zmniejsza swędzenie brody

Broda może swędzieć, zwłaszcza gdy zapuszczasz ją nieco dłużej, niż jesteś przyzwyczajony. Dzieje się tak z wielu powodów.

W miarę zapuszczania brody, włoski rosną w różnych kierunkach i mają różną strukturę. Będą się one ocierać o siebie i o skórę pod zarostem, powodując irytujące swędzenie pod nim.

Stosowanie oliwy z oliwek do pielęgnacji brody zmniejsza swędzenie poprzez nawilżanie skóry pod zarostem. Zawiera ona składniki takie jak kwas oleinowy, skwalen i kwas palmitynowy, które są doskonałymi emolientami.

Wnikają one również w łodygi włosów i pomagają im zatrzymać wilgoć. Zapobiega łamaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek, a także zmniejsza ilość swędzenia.

3. Możesz go używać jako olejku do golenia

Jak zapewne zdążyłaś się domyślić, jest to fenomenalny środek nawilżający. Nałożenie odrobiny oliwy z oliwek podczas golenia pod dekoltem lub nad linią policzków może być świetną alternatywą dla dostępnych na rynku olejków do golenia.

Smarowanie jest niezbędne do tego, aby ostrze golarki mogło bez wysiłku przesuwać się po skórze, minimalizując podrażnienia. Podrażniona skóra poza granicami zarostu może mieć negatywny wpływ na ogólny wygląd. Golenie bez tarcia jest niezbędne, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takich podrażnień.

Fakt, że oliwa z oliwek jest jednocześnie doskonałym środkiem nawilżającym jest dodatkowym atutem, ponieważ ogolona skóra jest sucha i wściekła. Używanie oliwy z oliwek do golenia może być właśnie takim lekarstwem.

4. Ułatwia stylizację brody

Częściowo dlatego, że Twoja broda jest teraz bardziej miękka, łatwiej ją też stylizować. Choć nie ma na to wielu mocnych dowodów, oliwa z oliwek może sprawić, że broda będzie bardziej podatna na balsamy, woski i inne produkty.

Ułatwia też rozczesywanie i szczotkowanie. W rezultacie broda staje się dużo bardziej zadbana, jednolita i równomiernie wyglądająca.

Te metody pielęgnacji mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia ostrego i zamierzonego, a nie przypadkowego

wyglądu brody. Stosowanie odrobiny oliwy z oliwek do pielęgnacji brody może stać się tajną bronią, dzięki której ludzie będą się wyróżniać.

5. Sprawia, że jest bardziej miękka

Stosowanie odrobiny oliwy z oliwek do brody może wygładzić krawędzie łodygi włosa, zmniejszając ilość rozdwojonych końcówek i sprawiając, że broda będzie mniej kłująca i szorstka.

Długo rozmawialiśmy o tym, jak kłujące włosy na twarzy mogą powodować problemy, takie jak wysypka na zaroście. Oleje, takie jak oliwa z oliwek, mogą zmniejszyć wpływ brody, czyniąc ją bardziej miękką. Dzięki temu nie tylko poprawia się wygląd brody, ale także jej tekstura.

Miększa broda sprawia też, że mniej swędzi, ponieważ łodygi włosów rzadziej podrażniają skórę pod zarostem. Sprawia też, że zabawa z nią jest nieskończenie przyjemniejsza, choć nie zalecałbym, aby stało się to Twoim nawykiem.

Jak Stosować Oliwę z Oliwek Do Brody

Nakładanie oliwy z oliwek na brodę to nic trudnego, ale musisz zwracać uwagę na to, ile jej nakładasz.

Jeśli nie jesteś profesjonalistą, możesz zacząć od małej ilości i z czasem dojdziesz do wprawy i będziesz wiedział, jakie ilości stosować w zależności od stopnia zarostu, jego grubości i gęstości.

Oto kroki do zastosowania:

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest to, że powinieneś być schludny. Upewnij się, że twoja twarz i włosy brody są czyste, idąc pod prysznic otworzy zatkane pory i sprawi, że penetracja oliwy z oliwek będzie łatwa.
 • Wymieszaj oliwę z oliwek z innym pachnącym olejem, aby uzyskać najlepszy efekt lub użyj jej jako samodzielnej.
 • Nalej na dłoń, potrzyj dłonie, aby skutecznie wymieszać oliwę.
 • Nałóż oliwę na brodę, upewnij się, że dotarła do korzenia.
 • Aby zapewnić rozprowadzenie, użyj grzebienia, aby rozprowadzić olejek po włoskach.

Jakie są możliwe skutki uboczne stosowania oliwy z oliwek?

Przed zastosowaniem oliwy z oliwek poniżej przedstawiamy możliwe skutki uboczne, których należy się spodziewać:

 • Powoduje trądzik
 • Oliwa z oliwek może powodować wysypki skórne.
 • Powoduje stany zapalne skóry
 • Nie jest dobra dla suchej skóry.
 • Stosowanie może powodować powstawanie zaskórników

Powoduje trądzik

Nadmierne stosowanie oliwy z oliwek na brodę może zwiększyć szanse na pojawienie się trądziku.

Oliwa z oliwek nie wchłania się w skórę, ponieważ jest cięższa w masie ciała niż inne oleje, tworzy grube warstwy na skórze, blokując pory, gdy jest stosowana konsekwentnie, zamienia skórę w powierzchnię klejącą, zatrzymując wszystkie zanieczyszczenia, które latają po drodze.

To dalej toruje drogę do hamowania pryszcze niechcianego trądziku.

Może powodować alergie

Wiele osób zgłosiło przypadki swędzenia brody po użyciu oliwy z oliwek. Jeśli jesteś uczulony na oliwę z oliwek, trzymaj się od niej z daleka. Można to zrobić przeprowadzając test płatkowy na skórze.

Może powodować wysypki skórne

Tłusta skóra jest wynikiem produkcji sebum w niekontrolowanej ilości, kiedy łączy się ono z tłustym, naturalnym olejem skóry, rezultat może być katastrofalny, powodując silne podrażnienia, zaczerwienienia skóry i wysypki.

FAQs

1. Który olejek jest najlepszy do brody?

Każdy naturalny olejek do brody jest najlepszy dla brody. Ale zanim zastosujesz wszystkie te olejki do brody, musisz podjąć pewne środki ostrożności. Jeśli nie powoduje alergii i nie szkodzi Twojej skórze, jest dobry do użycia.

2. Czy oliwa z oliwek jest dobra na porost brody?

Tak, oliwa z oliwek jest dobra dla brody. Nawilża i zmiękcza Twoją brodę. Ponadto, zapobiega łupieżowi, podrażnieniom, stanom zapalnym i pomaga w stymulacji wzrostu brody.

3. Czy nakładanie oliwy z oliwek na włosy jest złe?

Nie ma nic złego w stosowaniu olejków z oliwek na porost włosów, ale upewnij się, że jest to robione we właściwy sposób. Nie stosuj jej, jeśli jesteś na nią uczulony lub masz już tłustą skórę.

Słowo końcowe

Korzyści płynące ze stosowania oliwy z oliwek na zarost są szeroko opisywane, ale wciąż potrzeba więcej badań opartych na danych. Zdecydowanie warto jednak spróbować, bo być może wkrótce stanie się ona twoim ulubionym produktem pielęgnacyjnym.

Jeśli ten artykuł jest przydatny, to Twoi znajomi również będą chcieli się nim podzielić na portalach społecznościowych.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tags:olej migdałowy do brody, olej rycynowy do brody, olej kokosowy do brody, oliwa z oliwek do brody reddit