Pięć najlepszych wskazówek dotyczących konserwacji smartfonów, które pozwolą uniknąć kosztownych napraw

Szukasz najlepszych wskazówek dotyczących konserwacji smartfonów? Po pierwsze, spójrzmy na to, jak smartfony są teraz nieodzowną częścią naszego życia. Czy to kupując artykuły spożywcze, dostając bilety do kina, dokonując transakcji bankowych, przechwytywanie wspomnień, łącząc się z przyjaciółmi i rodziną, lub nawigując z jednego miejsca do drugiego; prawie wszystko jest teraz głównie wykonywane przy użyciu smartfonów. Ale co się dzieje, gdy coś pójdzie nie tak z twoim smartfonem? To nie jest takie trudne pytanie, aby odpowiedzieć. Cała Twoja rutyna zostaje naruszona, a Twoja produktywność idzie na rzut oka. Chociaż można go naprawić w ciągu kilku dni, to kosztuje to dużo pieniędzy.

Według wewnętrznych danych Onsitego, naprawa smartfona może kosztować średnio od 27% do 41% ceny urządzenia. Ale dlaczego miałbyś wydawać tyle pieniędzy, skoro możesz uniknąć uszkodzenia urządzenia? W tym artykule wyjaśnimy Ci, jak zapobiec kosztownym naprawom, stosując się do pięciu najlepszych wskazówek dotyczących konserwacji smartfonów.

1. Chroń ekran za pomocą szkła hartowanego (Tempered Glass Screen Protector)

Uszkodzenie ekranu jest najczęstszym powodem napraw smartfonów, a panel ekranu jest drugim najdroższym elementem w smartfonie. Ponieważ uszkodzenia ekranu nie są objęte standardowymi warunkami gwarancji producenta, nie chciałbyś przypadkowo uszkodzić wyświetlacza swojego telefonu. Najlepszym sposobem na jego ochronę jest zastosowanie wysokiej jakości osłony ekranu ze szkła hartowanego. Odradzamy stosowanie plastikowych foliowych osłon ekranu, ponieważ mogą one uchronić wyświetlacz przed zarysowaniem, ale nie przed upadkiem.

Różne marki oferują ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego, ale następujące marki robią najlepsze: Amzer, Belkin, Caseology, ESR, Nillkin, Otterbox i Spigen. Upewnij się, że instalujesz ochraniacz ekranu ostrożnie w taki sposób, że obejmuje całą powierzchnię ekranu. Nie chciałbyś, aby pęcherzyki powietrza lub brud były obecne między ekranem a ochraniaczem ekranu. Radzimy również, aby nie dostać ochraniacz ekranu zainstalowany z ulicznych sprzedawców. Poświęć swój czas, kupić wysokiej jakości ochraniacz ekranu ze sklepów internetowych lub offline, i zainstalować go samodzielnie lub podjąć pomoc od rodziny lub przyjaciela podczas instalacji.

2. Chronić telefon przed upadkami, obejmując go z wysokiej jakości przypadku

Wszystkie współczesne smartfony mają atrakcyjne projekty, ale używają materiałów, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu podczas upadków. Tak więc, trzeba chronić resztę ciała telefonu. Możesz to zrobić za pomocą wysokiej jakości etui takich marek, jak Caseology, ESR, Griffin, Incipio, Nillkin, Otterbox, Ringke, Speck, Spigen, Tech21 i UAG. Istnieje duża szansa, że znajdziesz wysokiej jakości etui od marki własnej Twojego smartfona.

  1. Oto lista kontrolna, aby wiedzieć, czy etui jest dobrej jakości:
  2. Pokrycie etui ze wszystkich czterech stron telefonu i z tyłu.
  3. Wargowa struktura wokół ekranu i tylnego aparatu.
  4. Wyraźne otwory na port ładowania, port słuchawkowy i przełącznik wyciszenia (jeśli jest).
  5. Powinien umożliwiać łatwe naciskanie przycisków zasilania i głośności.
  6. Preferuj etui z lekko miękką powierzchnią i szczelinami wentylacyjnymi w czterech wewnętrznych rogach.

3. Unikaj częstego ładowania baterii

Technologia baterii nie jest tak zaawansowana, jak ogólne technologie smartfonów i ładowania. W dzisiejszych czasach marki smartfonów oferują niezwykle szybkie mechanizmy ładowania, sięgające nawet 65W. Jednak na dłuższą metę nie jest to zdrowe dla baterii. Po roku lub dwóch ciągłego korzystania z technologii szybkiego ładowania, w porównaniu z nową baterią, pozostaje tylko 70-85% jej pojemności.

Każda bateria ma ograniczoną liczbę cykli ładowania, a za każdym razem, gdy podłączasz i odłączasz kabel ładujący, cykl ładowania jest zużywany. Upewnij się więc, że używasz jak najmniejszej liczby cykli ładowania. Najlepszym sposobem ładowania smartfona jest całkowite naładowanie baterii, a następnie ponowne jej naładowanie dopiero wtedy, gdy poziom naładowania spadnie poniżej 10%. Po podłączeniu ładowarki, pozwól, aby bateria telefonu naładowała się całkowicie.

4. Nie przykrywaj telefonu podczas ładowania

Zawsze, gdy telefon jest ładowany, występuje funkcja obniżania napięcia, co powoduje wytwarzanie ciepła. To dlatego smartfony stają się nieco ciepłe podczas ładowania. Kiedy to wytwarzanie ciepła dzieje, telefon powinien być w stanie rozproszyć ciepło tak szybko, jak to możliwe, a jeśli telefon jest objęty, ciepło nie jest rozpraszane wystarczająco szybko, powodując telefon, aby utrzymać ogrzewanie.

Było kilka przypadków, w których telefon ładowania trzymany pod poduszką zapalił się z powodu nadmiernego ciepła, powodując uszkodzenie materaca, łóżka, a nawet użytkownika. Tak więc, nigdy nie należy pokryć smartphone za pomocą poduszki, nie mówiąc już spać w nocy z ładowania telefonu pod poduszką.

5. Kup plan rozszerzonej gwarancji, plan ochrony przed zalaniem i upadkiem

Istnieje kilka rzeczy, które nie są w naszej kontroli, takich jak płyta główna telefonu lub głośnik się uszkodzić. Zazwyczaj takie rzeczy są objęte gwarancją producenta, ale co, jeśli to się stanie po okresie gwarancji marki jest ponad? W takich sytuacjach można uchronić się przed kosztownymi naprawami smartfona, wykupując plan przedłużonej gwarancji dla swojego smartfona.

Jeśli jesteś kimś, kto musi podróżować podczas deszczu lub jeśli masz uszkodzone smartfony w przeszłości z powodu rozlania cieczy lub wody, chciałbyś dostać się do rozlania i kropli planu ochrony, który obejmuje koszty naprawy smartfona w takich sytuacjach.


Jeśli zastosujesz się do tych prostych wskazówek dotyczących konserwacji smartfona, istnieje duża szansa, że będziesz w stanie uchronić swój telefon przed jakimikolwiek uszkodzeniami sprzętowymi. Oprócz osłaniania telefonu za pomocą wysokiej jakości etui i osłony ekranu, chronienia telefonu przed uszkodzeniami cieczowymi i nadmiernym ładowaniem, możesz również unikać używania skórek na smartfony i korzystania z aparatu przez dłuższy czas w gorących i słonecznych warunkach.