Jak zapewnić bezpieczeństwo w domu podczas COVID-19

Kraje próbują wszelkich sposobów, aby utrzymać śmiercionośnego koronawirusa w ryzach. Najmniejszy wkład, jaki możemy wnieść, to utrzymanie higieny, nie tylko poprzez mycie rąk i używanie środków odkażających co kilka godzin, ale także poprzez utrzymywanie naszych urządzeń, sprzętu i domu w czystości i wolni od zarazków...

Przeczytaj nasz artykuł na temat wskazówek bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w domu podczas COVID-19...

Dbaj o czystość filtra powietrza


Ponieważ użycie klimatyzatora jest najwyższe w lecie, zaleca się, aby uzyskać inspekcję cewek jednostki wewnętrznej i utrzymać filtr powietrza w czystości, ponieważ wirus przeżywa przez dłuższy czas w pomieszczeniach AC. Spróbuj ograniczyć korzystanie z klimatyzacji i trzymaj okna otwarte na światło słoneczne i świeże powietrze, aby wejść do pokoju. Dzięki temu drobne kropelki uwalniane z nosa i ust podczas kaszlu lub kichania szybko wyschną i zapobiegną dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.


Zachowaj higienę w domu


Oprócz regularnego czyszczenia rąk środkiem odkażającym na bazie alkoholu lub płynem do mycia rąk, ważne jest również, abyś utrzymywał w czystości swoje urządzenia, zwłaszcza te, które są regularnie używane, takie jak smartfon, laptop, tablet, aparat cyfrowy i słuchawki. Do czyszczenia telefonu można użyć chusteczek dezynfekujących, które są łatwo dostępne w Internecie. Apple powiedział również, że podobne produkty z 70 procent alkoholu izopropylowego mogą być używane do "delikatnie" czyścić iPhone'y i inne gadżety, aby utrzymać je wolne od kurzu, zarazków i odcisków palców.

Jeśli nie, można zanurzyć ściereczkę z mikrofibry w roztworze rozcieńczonego płynu do mycia naczyń, aby dokładnie wyczyścić urządzenia. Po wyczyszczeniu przechowuj je w etui / torbie tak długo, jak to możliwe. Nie zapomnij odłączyć i wyłączyć urządzenia przed ich wyczyszczeniem. Podobnie, możesz utrzymywać w czystości również swoje urządzenia domowe. Pamiętaj, zapobieganie jest kluczem!

Oczyszczacze


powietrza też mogą być przydatne

Oczyszczacze
powietrza pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów i zarazków w domu. Oczyszczacze powietrza oczyszczają powietrze z wirusów, bakterii, cząsteczek, mikroorganizmów, substancji chemicznych i zapachów. Podczas gdy niektórzy eksperci ujawniają, że najlepszym sposobem na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach jest trzymanie otwartych okien, może to nie być rozwiązaniem dla osób cierpiących na astmę lub inne sezonowe alergie. W takich przypadkach oczyszczacze powietrza, zwłaszcza ustawione na wysokie obroty wentylatora przez dłuższy czas, mogą pomóc w poprawie jakości powietrza. Jeśli nie masz oczyszczacza powietrza, najprostszym sposobem na utrzymanie czystego powietrza jest otwarcie okien i wpuszczenie świeżego powietrza do pomieszczenia.


Zaplanuj kontrolę konserwacyjną oczyszczacza wody


Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że wirus COVID-19 nie został jeszcze wykryty w wodzie pitnej, nadal sugerujemy wykonanie kontroli konserwacyjnej oczyszczacza wody, jeśli nie była ona wykonywana w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Aby zapewnić zdrowie Tobie i Twoim bliskim, ważne jest, aby filtr był czyszczony raz na pół roku, a filtry okresowo wymieniane, ponieważ zanieczyszczenia z wody zaczynają zatykać filtry w miarę użytkowania. Brak regularnej wymiany filtrów może mieć wpływ na jakość wody, ponieważ zanieczyszczenia są przenoszone do wody, którą spożywamy. Aby uzyskać więcej informacji na temat oczyszczaczy wody, kliknij tutaj.