6 znaków, że potrzebujesz nowego tabletu

Jednym z powodów, dla których ludzie używają tabletów, jest to, że są przenośne, lekkie i świetnie sprawdzają się jako e-czytniki w porównaniu z laptopami.

Jeśli jesteś w ciągłym ruchu, wiesz, jak ważny jest tablet. Tak jak każde inne urządzenie elektroniczne, tablety również wykazują pewne oznaki awarii. Nie chciałbyś zaszkodzić swojej produktywności, jeśli przestanie działać.

Dlatego przedstawiamy Ci kilka najczęstszych problemów, które często pojawiają się w tabletach i jak je rozwiązać...


Bateria rozładowuje się szybciej


Po naładowaniu, tablet może pracować przez dobre 5 - 6 godzin. Jeśli masz zwyczaj pozostawiania otwartych wszystkich aplikacji, bateria może się szybko rozładowywać.

Aby oszczędzać baterię, najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest upewnienie się, że podświetlenie jest przyciemnione, ponieważ zużywa ono maksymalną ilość energii. Możesz także włączyć w tablecie tryb oszczędzania baterii, aby ustawienia zmieniały się automatycznie po każdym spadku poziomu naładowania baterii.

Aby zmniejszyć zużycie baterii, ustaw krótszy czas wyłączania ekranu, przechodząc do:

1. Ustawienia
2
.
Stuknij Wyświetlacz, Zaawansowane i Uśpienie.
3
.
Wybierz przedział czasowy. My zalecamy tylko 30 sekund.

Poza tym, ważne jest, abyś dbał o baterię, aby dłużej działała. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

1. Używaj zasilacza dostarczonego z urządzeniem

, ponieważ inne zasilacze mogą ładować urządzenie powoli lub uszkodzić je albo baterię.

2. Unikaj sytuacji, w których urządzenie może się przegrzać

. Bateria rozładowuje się znacznie szybciej, gdy jest gorąca, nawet jeśli jej nie używasz. Taki rodzaj drenażu może łatwo uszkodzić baterię tabletu. Czasami urządzenia elektroniczne nagrzewają się, gdy są podłączone do prądu przez dłuższy czas, więc unikaj ładowania przez całą noc lub przez zbyt długi czas.

3. Nigdy nie czekaj, aż bateria całkowicie się rozładuje i spadnie do poziomu zerowego naładowania. Jak tylko zobaczysz, że bateria spadnie do 20%

, upewnij się, że ładujesz ją w pełni, w przeciwnym razie może to wpłynąć na cykl ładowania.

Nie wszystkie tablety mają doskonałą żywotność baterii, więc zrobić kilka badań, porównać cechy urządzenia, a następnie odpowiednio kupić jeden, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Problem z nawigacją


Innym częstym problemem, który słyszymy w przypadku tabletów jest kwestia nawigacji.

Oczywiście, jest to dość łatwe do stukania i machania podczas korzystania z tabletu. Ale jeśli musisz wykonać jakąś poważną pracę, nie jest to zbyt łatwe na tablecie.

Klawiatury ekranowe są trudne do pisania na nich przez dłuższe godziny i nie da się ukryć, że klawiatury laptopów są najwygodniejszym sposobem na szybsze pisanie.

Jeszcze gorzej jest, gdy ciągle dotykasz ekranu tabletu podczas robienia czegoś ważnego.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup klawiatury, która pomoże Ci pisać tak szybko, jak na laptopie. Często są one wbudowane w obudowy, więc wykonują więcej niż jeden obowiązek.

Aby naprawić ciągłe dotykanie ekranu, możesz kupić stylistę, który wykona tę pracę za Ciebie.

Jeśli to nie pomoże, możesz podłączyć mysz do tabletu z Androidem.

Software Failure


Tablety mają krótszą żywotność w porównaniu do laptopów
.

Mogą działać dobrze przez maksymalnie dwa lata, po czym, jeśli oprogramowanie nie jest aktualizowane, mogą wymagać ciągłych napraw.

Jest to problem z większością tabletów z Androidem po roku lub dwóch od zakupu. Albo zaczyna się częściej zawieszać, działa naprawdę wolno lub wyświetlacz wykazuje oznaki nieprawidłowego działania. Awaria oprogramowania jest częstą skargą dotyczącą tabletów otrzymywanych przez centra serwisowe marki.

Mądrą rzeczą do zrobienia jest wydanie trochę więcej na plan rozszerzonej gwarancji

w momencie zakupu tabletu.

Rozszerzona gwarancja obejmuje wszystkie wady i usterki

objęte standardową gwarancją producenta. Obejmuje to również wszelkie awarie oprogramowania.

Gdy tylko kończy się gwarancja, zaczyna się okres przedłużonej gwarancji. W ten sposób Twój tablet jest objęty gwarancją przez dodatkowy rok - rok gwarancji producenta plus kolejny rok okresu rozszerzonej gwarancji Onsitego.

Zaletą tego planu jest to, że przedłuża on żywotność urządzenia o dodatkowy rok za bardzo symboliczną cenę.

Low Storage


Tablety nie mają takiej pojemności pamięci masowej jak laptopy, a to oznacza, że nie można na nich zapisać całego cyfrowego życia, nie borykając się z problemami
z pamięcią masową.

Co można z tym zrobić?

To całkowicie zależy od rodzaju tabletu, który posiadasz. W przypadku tabletów z systemem Android, możesz dodać kartę microSD do urządzenia, aby zwiększyć ilość pamięci masowej, którą masz. Jeśli masz iPada, jednak nie masz tej opcji.

Jedyne wybory, jakie masz, to uaktualnienie do iPada z większą ilością pamięci masowej lub wyczyszczenie urządzenia.

Aby oczyścić swoje urządzenie, najpierw trzeba odinstalować niechciane aplikacje, czy to na Androida lub iOS. Aplikacje te zajmują dużo miejsca, a jeśli ich nie używasz, to po co je trzymać?

Spróbuj też wyczyścić muzykę i filmy na swoim tablecie. Zamiast tego użyj Dropbox do przechowywania wszystkich swoich plików.

W

ten sposób nie będą one zajmować miejsca na dysku.

Awaria

ekranu dotykowego


Dla stałych użytkowników tabletów bardzo ważne jest, aby ekran był zawsze bezpieczny
.

Jeśli ekran dotykowy nie reaguje

, nic nie można zrobić na tablecie. Każde uszkodzenie - czy to zadrapanie, czy pęknięcie wyświetlacza może spowodować uszkodzenie urządzenia.

Co więcej, jego naprawa może być naprawdę kosztowna

. Istnieje jednak kilka rzeczy, które można spróbować samodzielnie przed udaniem się do centrum serwisowego w celu naprawy.

Ekrany dotykowe są wrażliwe na kurz i brud, więc wyczyść ekran przed rozwiązaniem problemu. Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje dla tabletu. Aby zaktualizować tablet, przejdź do:
Ustawienia -> Wybierz O tablecie lub O urządzeniu (w tabletach Samsunga szukaj w zakładce Ogólne w Ustawieniach) -> Wybierz Aktualizacje systemowe lub Aktualizacja oprogramowania.

To powinno rozwiązać problem z ekranem dotykowym w tablecie.

Jeśli nadal nie reaguje, możesz oddać go do autoryzowanego serwisu marki.

Tablet

się nagrzewaPrzegrzewanie się
tabletu

jest szkodliwe zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego urządzenia

.


Czasami, gdy używasz tabletu przez wiele godzin lub gdy ładujesz go przez noc, staje się on zbyt gorący

. Być może czytałeś i słyszałeś wystarczająco dużo o Samsung urządzenia eksplodujące i łapanie ognia, ale to może się zdarzyć do każdego urządzenia, które jest przegrzane, a nie tylko Samsung.

To nie jest rzadkością dla tabletów, aby włączyć zbyt gorąco, gdy używasz ich dużo lub uruchomić aplikacje, które zużywają dużo baterii. Aplikacje są głównym źródłem zużycia baterii

, więc przestań używać tabletu, gdy zacznie się on nagrzewać.

Wreszcie, unikać siedzenia w bezpośrednim świetle słonecznym z tabletem zbyt długo, ponieważ może to przegrzać urządzenie też. Jak tylko zauważysz, że tablet zaczął się nagrzewać, zrób sobie przerwę od używania go przez jakiś czas. Wyłącz tablet z Androidem i pozwól baterii ostygnąć.

Jeśli nadal się przegrzewa, może to oznaczać problem z baterią. Odwiedź centrum serwisowe, aby sprawdzić stan akumulatora i w razie potrzeby go wymienić.


Rozszerzona gwarancja czy plan ochrony przed zalaniem i upadkiem?

Tablety mają duże ekrany, które są delikatne i mają większe szanse na uszkodzenie ekranu. Sama ochrona urządzenia za pomocą pokrowca lub etui nie wystarczy. Wyobraź sobie wydatki, które będziesz musiał ponieść na naprawę wyświetlacza, jeśli przypadkowo wypadnie Ci z ręki.

Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć go za pomocą Planu ochrony przed zalaniem i

upadkiem. Plan ten będzie chronił tablet przed uszkodzeniami fizycznymi i płynnymi - czy to wszelkiego rodzaju rozlaniami, pękniętymi lub potłuczonymi ekranami.

Jeśli jesteś zdezorientowany, który plan kupić dla swojego tabletu, pozwól nam powiedzieć, że marki nie obejmują żadnego rodzaju uszkodzeń fizycznych w gwarancji producenta. Oznacza to, że jeśli wyświetlacz Twojego tabletu jest uszkodzony, będziesz musiał wydać z kieszeni na jego naprawę, co może okazać się kosztowną sprawą.

Wyświetlacze tabletów mogą kosztować od Rs 3,000 - Rs 11,000 w zależności od marki i wielkości wyświetlacza.

Jeśli używasz tabletu z dużym ekranem i chcesz chronić ekran przed uszkodzeniami, polecamy Plan ochrony przed zalaniem i upadkiem.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zapewnić swojemu tabletowi dłuższą żywotność, możesz wykupić plan przedłużonej gwarancji.

Kliknij tutaj

,

aby uzyskać więcej informacji na temat tych planów.

RELATEDHOW

  • TO BACKUP YOUR IPHONE AND IPADDOES
  • YOUR NEW
  • IPAD NE
ADED
  • AN EXTENDED WARRANTY?